UWAGA NA OSZUSTÓW!!! - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Wiadomości

UWAGA NA OSZUSTÓW!!!

Data publikacji 29.05.2018

Bytomska Policja apeluje o rozwagę. Nie dajmy się okraść! Funkcjonariusz Policji, wnuczek, czy pracownik administracji-to tylko kilka metod, jakimi posługują się sprawcy dokonujący kradzieży i oszustw na szkodę osób starszych.

Kolejna osoba starsza padła ofiarą bezwzględnych oszustów. Do zdarzenia doszło wczoraj przy ulicy Felińskiego. Do 67-latki zadzwoniła kobieta podająca się za policjantkę. Rozmówczyni poinformowała bytomiankę, że jej syn spowodował wypadek i aby uniknąć więzienia musi wpłacić jej pieniądze. Seniorka nie zastanawiając się długo przekazała kilkanaście tysięcy złotych nieznanemu mężczyźnie, który zgłosił się po odbiór gotówki.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu sprawców tego przestępstwa prosimy o kontakt. Ze śledczymi prowadzącymi sprawę można skontaktować się osobiście w Komendzie Miejskiej Policji w Bytomiu przy ul. Powstańców Warszawskich 74 lub telefonicznie pod numerem 323888280 albo dzwoniąc do najbliższej jednostki policji na numery telefonów alarmowych 112 i 997.

PAMIĘTAJMY:

- Nie należy przelewać lub przekazywać pieniędzy obcej osobie

- Policjanci nigdy nie proszą o przelanie pieniędzy na konto lub przekazanie im gotówki osobiście

- będąc w domu zawsze zamykajmy drzwi

- jeśli musimy wpuścić do domu obcą osobę, nie pozostawiamy jej nawet na chwilę samej w mieszkaniu