Trwa akcja "PRĘDKOŚĆ" - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Wiadomości

Trwa akcja "PRĘDKOŚĆ"

Data publikacji 11.05.2018

Od wczesnych godzin rannych na terenie całego kraju trwa policyjna akcja „Prędkość”. Mundurowi sprawdzają, czy kierowcy stosują się do obowiązujących w tym zakresie przepisów. Policjanci zapowiadają brak taryfy ulgowej dla osób nie przestrzegających ograniczeń prędkości. Apelujemy o zdjęcie nogi z gazu.

Głównym celem prowadzonych przez policjantów działań jest zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Do późnych godzin wieczornych bytomscy mundurowi Wydziału Ruchu Drogowego będą dokonywali pomiarów prędkości na terenie całego miasta. Stróże prawa wykorzystywać będą nową broń na piratów drogowych. Nowe rejestratory prędkości wyposażone są w możliwość nagrywania pomiaru z dokładnym wskazaniem, którego pojazdu sprawdzana była prędkość.

W trakcie akcji policjanci będą szczególnie wyczuleni na te kategorie wykroczeń i przestępstw drogowych, które są głównymi przyczynami wypadków. Nadmierna prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu, nieprawidłowo wykonywane manewry – to najpoważniejsze „grzechy” kierowców. Amatorów szybkiej jazdy czekają dotkliwe grzywn