Bytomski policjant na podium 12. Biegu Konstytucji 3-go Maja

Data publikacji 04.05.2018

120 biegaczy postanowiło aktywnie uczcić Święto Konstytucji 3-go Maja. Z bytomskiego rynku wystartował 12. Bieg Konstytucji 3-go Maja, który należy do tradycji miasta. Na starcie można było zobaczyć zarówno przedszkolaków, jak i seniorów. Starszy sierżant Krzysztof Sagan z bytomskiej komendy stanął na podium. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali policjanci drogówki.

Trasę biegu tworzyły 4 pętle wokół bytomskiego rynku ulicami Piastów Bytomskich, Wałową, Placem Klasztornym, Antoniego Józefczaka, Krakowską, Wojciecha Korfantego, Placem Grunwaldzkim oraz Podgórną. Jako pierwsi, o godz. 12.00 w biegu na dystansie 1,2 kilometra wystartowali najmłodsi. Dla wielu biegaczy, i tych młodszych i tych starszych, była to doskonała rozgrzewka przed biegiem głównym. Punktualnie o godzinie 12.45 wystartowało 120 zawodników, którzy do pokonania mieli dystans 5 kilometrów Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali medale, puchary, dyplomy oraz nagrody. W kategorii wiekowej 30-39 lat drugie miejsce zajął bytomski policjant, starszy sierżant Krzysztof Sagan. W klasyfikacji generalnej stróż prawa uplasował się na 4 miejscu. Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu podinsp. Dariusz Dziurka pogratulował naszemu zawodnikowi. Nad bezpieczeństwem biegaczy czuwali policjanci z bytomskiej drogówki oraz strażnicy miejscy. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów.

Film Bytomski policjant na podium 12. Biegu Konstytucji 3-go Maja

Pobierz plik Bytomski policjant na podium 12. Biegu Konstytucji 3-go Maja (format mp4 - rozmiar 27.19 MB)