Drogówka podsumowała wczorajsze działania - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Wiadomości

Drogówka podsumowała wczorajsze działania

Data publikacji 08.02.2018

Bytomska drogówka podsumowała wczorajsze działania „NURD”. Mundurowi nałożyli łącznie 86 mandatów karnych, w tym aż 59 na pieszych. Działania prowadzone były w godzinach 06:00 do 22:00. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Piesi stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego. Dynamiczny wzrost liczby osób zmotoryzowanych potęguje stopień zagrożenia dla ich życia i zdrowia. Wczoraj od rana policjanci drogówki prowadzili działania pod hasłem "niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mundurowi zwracali szczególną uwagę na właściwe zachowanie kierujących wobec pieszych oraz zgodne z przepisami poruszanie się pieszych na oznakowanych przejściach, a także stosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Policjanci sprawdzali stan techniczny pojazdów oraz obowiązkowe wyposażenie. Zarówno na pieszych, jak i kierowców, którzy poruszali się niezgodnie z przepisami nakładano mandaty. Ponadto mundurowi zwracali uwagę czy piesi posiadają elementy odblaskowe.

Mundurowi nałożyli 86 mandatów karnych, w tym 59 na pieszych i 27 na kierowców. Piesi popełniali wykroczenia przeważnie przechodząc w miejscach niedozwolonych – 49 osoby oraz nie dostosowując się do sygnalizacji świetlnej –10 osób. Kierowców ukarano mandatami karnymi za nieprawidłowe zachowanie w stosunku do pieszych – 22 osób oraz inne wykroczenia.