Potrącenie pieszej na pasach - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Wiadomości

Potrącenie pieszej na pasach

Data publikacji 30.01.2018

Bytomscy śledczy wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku, do którego doszło przy ulicy Zabrzańskiej. Jadący daewoo 52-latek potrącił na pasach kobietę. 77-letnia bytomianka z obrażeniami trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 12.00 w rejonie skrzyżowania ul. Zabrzańskiej z ul. Grota Roweckiego. Z wstępnych ustaleń policjantów drogówki wynika, że 52-latek prawdopodobnie nie ustąpił kobiecie pierwszeństwa na przejściu dla pieszych. Na skutek zdarzenia 77-letnia bytomianka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Stróże prawa z bytomskiej drogówki zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Teraz dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku wyjaśniają śledczy z bytomskiej komendy.

Pamiętajmy, że w okresie jesienno-zimowym należy wzmóc czujność poruszając się po drogach. Kierowcy powinni szczególnie zwiększyć uwagę w rejonie przejść dla pieszych. Natomiast piesi wzmóc ostrożność przechodząc przez jezdnię. Dla własnego bezpieczeństwa zalecamy używać elementów odblaskowych na ubraniu lub trzymanych przez nas plecakach, torbach. Tego typu elementy zdecydowanie szybciej pozwolą kierowcy dostrzec pieszego.