Działania prędkość na bytomskich drogach - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Wiadomości

Działania prędkość na bytomskich drogach

Data publikacji 05.01.2018

Od wczesnych godzin rannych na terenie całego kraju trwa policyjna akcja „Prędkość”. Biorą w niej udział również mundurowi z bytomskiej drogówki. Policjanci kontrolują, czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości. Apelujemy o zdjęcie nogi z gazu.

Głównym celem prowadzonych przez policjantów działań jest zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Do godziny 22:00 bytomscy mundurowi Wydziału Ruchu Drogowego będą dokonywali pomiarów prędkości na terenie całego miasta. Stróże prawa wykorzystywać będą nową broń na piratów drogowych. Nowy rejestrator prędkości wyposażony jest w możliwość nagrywania pomiaru z dokładnym wskazaniem, którego pojazdu sprawdzana była prędkość.

W trakcie akcji policjanci będą szczególnie wyczuleni na te kategorie wykroczeń i przestępstw drogowych, które są głównymi przyczynami wypadków. Nadmierna prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu, nieprawidłowo wykonywane manewry – to najpoważniejsze „grzechy” kierowców.

Amatorów szybkiej jazdy czekają dotkliwe grzywny.