BYTOMSCY STRÓŻE PRAWA NA PODIUM - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Wiadomości

BYTOMSCY STRÓŻE PRAWA NA PODIUM

Data publikacji 06.10.2017

Bytomscy policjanci uczcili pamięć po tragicznie zmarłym policjancie. W miejscowości Hutki-Kanki, w gminie Łazy odbyły się XIV Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi. Uczestniczyło w nim dziesięciu reprezentantów naszej jednostki. Bieg został objęty honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji.

Celem zawodów było uczczenie pamięci sierżanta Grzegorza Załogi z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie, który w 2003 roku został śmiertelnie postrzelony podczas wykonywania czynności służbowych.

W zmaganiach udział wzięło10 reprezentantów naszej jednostki. Dla zawodników przygotowano trasę o długości 3,6 km, zlokalizowaną na terenach leśnych w pobliżu campingu im. sierż. Grzegorza Załogi w miejscowości Hutki - Kanki. Młodzicy pokonywali jedną pętlę, kobiety 2 - łącznie 7,3 km, natomiast mężczyźni 3 - łącznie 10,9 km.

Do zawodów zgłosiło się blisko 300 zawodników reprezentujących jednostki policji z całego kraju, Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie, Szkołę Policji w Katowicach, Straż Miejską, Straż Graniczną oraz Lasy Państwowe. Poza służbami mundurowymi w biegu rywalizowały także reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych o profilach mundurowych oraz zawodniczki i zawodnicy w klasyfikacji otwartej. W tegorocznych uroczystościach udział wziął Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia. 

Na podium stanęli bytomscy policjanci: sierżant sztabowy Daniel Dyduk, starszy sierżant Paweł Szlufik i starszy sierżant Krzysztof Sagan, którzy w klasyfikacji drużynowej wywalczyli trzecie miejsce.

Wszystkim biegaczom serdecznie gratulujemy.