Wiadomości

UWAGA! OSZUST PODSZYŁ SIĘ POD FUNKCJONARIUSZA CBŚ WYŁUDZAJĄC PIENIĄDZE

Data publikacji 03.10.2017

Bytomscy stróże prawa poszukują oszustów, którzy podając się za funkcjonariuszy CBŚ okradli z pieniędzy 75-letnią kobietę. Ich łupem padło ponad 100 tys. złotych. Bytomska Policja apeluje o rozwagę. Nie dajmy się oszukać!

Do zdarzenia doszło tydzień temu. Z mieszkającą przy ul. Witczaka seniorką skontaktował się telefonicznie mężczyzna. Rozmówca przedstawił się jako funkcjonariusz CBŚ, który rozpracowuje tajną grupę wyłudzającą pieniądze. Nieznajomy polecił kobiecie, by przekazała mu wszystkie kosztowności oraz gotówkę, którą przechowuje w domu. Następnie nakazał 75-latce, by przelała posiadane w banku oszczędności za pośrednictwem Western Union do wskazanego przez niego kraju. Seniorka wykonała poleceniea rzekomego policjanta i przekazała mu ponad 100 tys. złotych. Pokilku dniach zorientowała się, że została oszukana. 

Pamiętajmy!!! Policjanci nigdy nie proszą o przelanie pieniędzy na konto lub przekazanie im osobiście gotówki. Mając taki przypadek natychmiast udajmy się do najbliższej jednostki Policji, informując o takim zdarzeniu.