ZATRZYMANIE PRAWA JAZDY ZA POTRĄCENIE NA PASACH - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Wiadomości

ZATRZYMANIE PRAWA JAZDY ZA POTRĄCENIE NA PASACH

Data publikacji 12.09.2017

Bytomscy śledczy wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku, do którego doszło na ulicy Strzelców Bytomskich. Jadący osobowym oplem 30-latek potrącił na pasach dwie kobiety. 45-letnia bytomianka oraz jej 19-letnia córka doznały stłuczenia głowy oraz ogólnych obrażeń ciała. Mundurowi zatrzymali kierowcy prawo jazdy.

Do zdarzenia doszło wczoraj ok. godziny 17.00 przy ulicy Strzelców Bytomskich. Z wstępnych ustaleń policjantów drogówki wynika, że 30-latek prawdopodobnie nie ustąpił kobietom pierwszeństwa na oznakowanym przejściu dla pieszych. Na skutek zdarzenia mieszkanki Bytomia doznały ogólnych obrażeń ciała i zostały przewiezione do szpitala. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Mundurowi z drogówki zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku wyjaśniają śledczy z bytomskiej komendy.

Pamiętajmy, aby wzmóc czujność poruszając się po drogach. Kierowcy powinni zwiększyć uwagę w rejonie przejść dla pieszych, piesi natomiast powinni wzmóc ostrożność przechodząc przez jezdnię. Dla własnego bezpieczeństwa zalecamy używać elementów odblaskowych na ubraniach lub trzymanych przez nas plecakach, torbach.