Wiadomości

„Kręci mnie bezpieczeństwo…w wakacje” z policyjnym Sznupkiem

Data publikacji 03.08.2017

Bytomscy mundurowi w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo...w wakacje” odwiedzili kąpielisko odkryte przy ulicy Wrocławskiej. Wakacyjny patrol uczył i radził jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą i korzystać z z jej uroków, unikając zagrożeń. Policjanci wraz z Sznupkiem rozdali wypoczywającym informatory przygotowane na potrzeby akcji oraz odblaski.

Rozpoczęły się wakacje, a wraz z nimi czas wypoczynku oraz rekreacji w wodzie i nad wodą. W tym okresie niestety dochodzi również do większej liczby utonięć. By zapobiegać tego typu wypadkom, policjanci prowadzą ogólnopolską kampanię informacyjno - edukacyjną pn.„Kręci mnie bezpieczeństwo… w wakacje”. Do akcji aktywnie włączyli się bytomscy mundurowi. Policjanci wspólnie z psem Sznupkiem odwiedzili basen przy ulicy Wrocławskiej. Stróże prawa uczyli i radzili, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą i korzystać z jej uroków, unikając potencjalnych zagrożeń. Wśród wypoczywających promowano odpowiedzialne postawy, a opiekunom zwracano uwagę na konieczność stałego pilnowania małych dzieci i przypominania im reguł bezpiecznego wypoczynku. Wszyscy wypoczywający otrzymali informatory przygotowane na potrzeby kampanii oraz odblaski.

Akcja organizowana jest pod patronatem i z inicjatywy Pana Mariusza Błaszczaka - Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Ładowanie odtwarzacza...