II ETAP 74. TOUR DE POLOGNE w Bytomiu - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Wiadomości

II ETAP 74. TOUR DE POLOGNE w Bytomiu

Data publikacji 31.07.2017

Bytomscy stróże prawa wspólnie z innymi służbami zabezpieczali przejazd kolarzy podczas II etapu 74. Tour de Pologne. Trasa wyścigu przebiegała ulicami miasta około godziny 15.10. Od rana zmieniona była organizacja ruchu w centrum miasta. Bezpieczeństwa kolarzy pilnowało blisko 50 mundurowych, strażnicy miejscy, strażacy, wolontariusze oraz funkcjonariusze Straży Granicznej i żołnierze.

Wczoraj w Bytomiu odbyła się wielka impreza kolarska. Podczas II etapu 74. Tour de Pologne najlepsi kolarze na świecie przejechali ulicami miasta, walcząc o punkty w premii specjalnej, której meta mieściła się przy pl. Jana III Sobieskiego. W tym miejscu już o 10.00 rozpoczęła się impreza towarzysząca, zorganizowana przez Wydział Promocji Bytomia, w której uczestniczyli również bytomscy policjanci. Podczas niej można było wziąć udział w licznych zabawach i grach, ale również z bliska obejrzeć radiowóz policyjny, strażacki, a także samochody, z których korzysta służba więzienna i straż miejska. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Nie zabrakło także słodkości i konkursów z nagrodami. Dodatkową atrakcją był pokaz wykonany przez Krzysztofa Drabik- zwycięzcę konkursu „Mam talent”. Ponadto o godz. 12:00 zorganizowano mini Tour de Pologne dla najmłodszych miłośników jazdy na jednośladach.

Około godziny 15.10 kolarze zawitali na mecie premii specjalnej. Zostali gorąco przywitani przez mieszkańców. Peleton prowadzili policjanci w radiowozach i na motocyklach. Stróże prawa pilnowali porządku na ulicach i skrzyżowaniach, przez które biegła trasa II etapu. 

Tour de Pologne rozgrywany jest w naszym kraju od 1928 roku. To jeden z najważniejszych, obok Tour de France, Giro d`Italia i Vuelta Epsana, wyścigów kolarskich, jaki odbywa się na świecie. Po raz ostatni kolarze zaprezentowali się na ulicach Bytomia w 1947 i 1948 roku, a więc prawie 70 lat temu.

Ładowanie odtwarzacza...