Bezpieczne wakacje z policyjnym Sznupkiem - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Wiadomości

Bezpieczne wakacje z policyjnym Sznupkiem

Data publikacji 10.07.2017

Bytomscy profilaktycy wspólnie z maskotką śląskiej Policji, psem Sznupkiem spotkali się z dziećmi w ramach działań „Bezpieczne Wakacje”. Stróże prawa odwiedzili najmłodszych na Torkaciku, podczas zajęć sportowych. Mundurowi przekazali dzieciom podstawowe informacje dotyczące bezpiecznego spędzania czasu w okresie wolnym od nauki, wręczyli ulotki oraz odblaski.

W ramach działań „Bezpieczne wakacje” bytomscy policjanci spotkali się z dziećmi. Mundurowi odwiedzili najmłodszych podczas zajęć sportowych odbywających się na Torkaciku. W trakcie spotkania stróże prawa przekazali uczestnikom, jak unikać zagrożeń i bezpiecznie poruszać się po drodze. Poruszono także temat bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku, w szczególności wypoczynku nad wodą, zabaw na podwórku, przejazdu samochodem i w kontaktach z obcymi. Wszyscy otrzymali ulotki informacyjne oraz odblaski. Dodatkową atrakcją była obecność psa policyjnego- Sznupka. 

Prowadzone przez  policjantów działania wpisują się w  ogólnopolską kampanię informacyjno - edukacyjną „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” organizowaną pod patronatem i z inicjatywy Pana Mariusza Błaszczaka - Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Ładowanie odtwarzacza...