Wiadomości

„Kręci mnie bezpieczeństwo ...nad wodą” z wakacyjnym patrolem

Data publikacji 27.06.2017

Bytomscy mundurowi w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą” odwiedzili kąpielisko odkryte przy ulicy Wrocławskiej. Wakacyjny patrol uczył i radził jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą i korzystać z z jej uroków, unikając zagrożeń. Policjant i strażnik miejski rozdali wypoczywającym informatory przygotowane na potrzeby akcji.

Rozpoczęły się wakacje, a wraz z nimi czas wypoczynku oraz rekreacji w wodzie i nad wodą. W tym okresie niestety dochodzi również do większej liczby utonięć. By zapobiegać tego typu wypadkom, policjanci prowadzą ogólnopolską kampanię informacyjno - edukacyjną pn.„Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”. Do akcji aktywnie włączyli się bytomscy mundurowi. W miniony weekend policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej odwiedzili basen przy ulicy Wrocławskiej. Wakacyjny patrol uczył i radził, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą i korzystać z jej uroków, unikając potencjalnych zagrożeń. Stróże prawa promowali wśród wypoczywających odpowiedzialne postawy oraz rozdali informatory przygotowane na potrzeby kampanii.
Akcja organizowana jest pod patronatem i z inicjatywy Pana Mariusza Błaszczaka - Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.