Osoby starsze

UWAGA!!! Oszust przez telefon wyłudził 40 tys. złotych

Bytomscy stróże prawa poszukują oszusta, który podając się za funkcjonariuszy katowickiej komendy wojewódzkiej wyłudził od 70-letniej kobiety pieniądze. Ich łupem padło ponad 40 tys. złotych. Bytomska Policja apeluje o rozwagę. Nie dajmy się oszukać!

Do zdarzenia doszło we wtorek. Z mieszkającą przy ulicy Gwareckiej seniorką skontaktował się telefonicznie mężczyzna. Rozmówca przedstawił się jako funkcjonariusz katowickiej komendy wojewódzkiej policji. Wyjaśnił kobiecie, że rozpracowuje tajną grupę wyłudzającą pieniądze. Nieznajomy polecił kobiecie, by przelała na wskazane przez niego konto pieniądze. Następnie nakazał 70-latce, by przelała posiadane w banku oszczędności za pośrednictwem Western Union. Seniorka wykonała polecenie rzekomego funkcjonariusza i zrobiła mu przelew na 40 tysięcy złotych.

Pamiętajmy!!! Policjanci nigdy nie proszą o przelanie pieniędzy na konto lub przekazanie im osobiście gotówki. Mając taki przypadek natychmiast udajmy się do najbliższej jednostki Policji, informując o takim zdarzeniu.