UWAGA! Kolejny fałszywy pracownik administracji - Osoby starsze - Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Osoby starsze

UWAGA! Kolejny fałszywy pracownik administracji

Bytomscy stróże prawa poszukują złodzieja, którzy podając się za pracownika administracji ukradł pieniądze 73-latce. Złodziej wczoraj około południa przyszedł do mieszkania pokrzywdzonej przy ulicy Zabrzańskiej. Za to przestępstwo grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

Z ustaleń śledczych z komisariatu w Szombierkach wynika, że wczoraj około południa do mieszkania 73-latki przy ulicy Zabrzańskiej przyszedł mężczyzna o ciemnej karnacji ciała. Przedstawił się jako pracownik administracji i poinformował kobietę, że może ona zalewać sąsiada. Rzekomy pracownik administracji sprawdził mieszkanie czy gdzieś woda nie cieknie. Ponadto poinformował kobietę, że należy jej się zwrot za wodę. Zapytał emerytkę czy ma rozmienić 200 zł. Kobieta sięgnęła do mebli aby sprawdzić gotówkę i dała ją mężczyźnie. Wtedy on poprosił seniorkę aby poszła do łazienki i sprawdziła czy teraz nie cieknie woda. Po kilku minutach kobieta zorientowała się, że jest sama. 73-latka zorientowała się, że zniknęły z mebli jej pieniądze. Teraz stróże prawa poszukują złodzieja, któremu grozi do 5 lat więzienia.

UWAGA!!!

Uważajmy kogo wpuszczamy do domu. Nie pokazujmy nikomu, gdzie trzymamy pieniądze lub inne kosztowności. Nie zostawiajmy bez nadzoru nieznanych osób samych w naszym mieszkaniu. Jeżeli już kogoś wpuścimy zamykajmy za nim drzwi wejściowe na zamek aby w tym czasie nikt inny niepostrzeżenie nie wszedł do mieszkania.

Wszystkie osoby, które posiadają informację mogące pomóc w ustaleniu sprawcy kradzieży proszone są o kontakt telefoniczny z Komisariatem Policji IV w Bytomiu tel. 323963810 lub kontakt osobisty.