Poszukujemy fałszywych pracowników administracji - Osoby starsze - Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Osoby starsze

Poszukujemy fałszywych pracowników administracji

Bytomscy stróże prawa poszukują oszustów, którzy podając się za pracowników administracji okradli 80-latka. Kobieta i mężczyzna wczoraj około 10.00 przyszli do mieszkania pokrzywdzonego przy ulicy Orzegowskiej. Za to przestępstwo grozi im teraz do 5 lat więzienia.

Z ustaleń wynika, że w piątek około godziny 10.00 do mieszkania 80-latka przy ulicy Orzegowskiej przyszła kobieta i mężczyzna. Przedstawili się jako pracownicy administracji i poinformowali, że u seniora będzie remont i będzie on miał zwrot nadpłaty za wodę. Lecz najpierw muszą obejrzeć jego mieszkanie a on musi napisać oświadczenie, że płacił za wodę. 80-latek wpuścił nieznajomych do domu. Rzekomi pracownicy administracji oglądali mieszkanie, kazali mężczyźnie odkręcić kran i patrzeć czy licznik się kręci. Po chwili usiedli przy stole aby senior napisał oświadczenie, że płacił za wodę. Po kilkunastu minutach nieznajomi wyszli z mieszkania 80-latka. Po ich wyjściu mężczyzna zorientował się, że brakuje jego pieniędzy, które były w szafce w kuchni. Pokrzywdzony stwierdził brak kilku tysięcy złotych. Złodziejom grozi teraz do 5 lat więzienia.

Wszystkie osoby, które posiadają informację mogące pomóc w ustaleniu oszustki proszone są o kontakt telefoniczny z Komisariatem Policji IV w Bytomiu ul. Zabrzańska 91, tel. 323963814, 997 lub kontakt osobisty.