Nie reagujesz - akceptujesz!

Komendant i prezydent podziękowali za odwagę

Pomimo założonego plecaka z 15-kilogramowym ciężarem, bytomski judoka nie zawahał się ruszyć w pościg za agresywnym bandytą. Mężczyzna, który nie pozostał obojętny na krzywdę innych, złapał, obezwładnił i oddał w ręce policji sprawcę brutalnego napadu na 60-letnią kobietę. Dzielny bytomianin spotkał się z prezydentem miasta i bytomskim komendantem.

Komendant Miejski Policji w Bytomiu insp. Karol Fajer, prezydent miasta oraz kierownik biura promocji podziękowali mieszkańcowi Bytomia za pomoc w zatrzymaniu sprawcy rozboju, do którego doszło ponad dwa tygodnie temu przy ul. Puławskiego. Mężczyzna napadł wówczas na ulicy na 60-letnią mieszkankę Bytomia. Sprawca chciał ukraść kobiecie torbę, a ponieważ seniorka stawiała opór, pobił ją i wyrwał łup. Napaść widział przechodzący w pobliżu bytomianin. Pomimo założonego plecaka z 15-kilogramowym ciężarem, bez zastanowienia ruszył w pościg za bandytą. Po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów dopadł napastnika. Mężczyzna obezwładnił go i przytrzymał do przyjazdu policji, którą o zdarzeniu poinformowali świadkowie. Mundurowi z komisariatu przy ulicy Chrzanowskiego zatrzymali 39-latka. Sprawca został tymczasowo aresztowany. Ranna kobieta została natomiast przewieziona do szpitala. 

Dzielnemu bytomianinowi za odwagę, hart ducha oraz natychmiastową reakcję na krzywdę innych, osobiście podziękował szef bytomskiej policji oraz prezydent miasta. Mężczyzna przyznał, że od ponad 20 lat trenuje judo w jednym z bytomskich klubów, co bez wątpienia pomogło w szybkim ujęciu i obezwładnieniu napastnika. 

Ładowanie odtwarzacza...

Pliki do pobrania