Nie reagujesz - akceptujesz!

Pomoc obywatela w zatrzymaniu włamywacza

Funkcjonariusze z komisariatu przy ul. Chrzanowskiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamania na ogródkach działkowych. Włamania miały mieć miejsce do altan na terenie działek POD „Narutowicza”. W zatrzymaniu sprawcy pomógł obywatel.

Funkcjonariusze z komisariatu przy ul. Chrzanowskiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamania na ogródkach działkowych. Włamania miały mieć miejsce do altan na terenie działek POD „Narutowicza”. W zatrzymaniu sprawcy pomógł obywatel, który widząc włamywacza powiadomił Policję. 55-letni bytomianin nie przyznaje się do przestępstw. Dzisiaj odpowie przed bytomskim prokuratorem.

 

 

Wtorkowej nocy na terenie ogródków działkowych POD „Narutowicza” mieszkaniec Bytomia zauważył jak nieznany mu mężczyzna prawdopodobnie włamuje się do altany jednego z ogródków. Natychmiast powiadomił stróżów prawa. Zaalarmowani funkcjonariusze niezwłocznie pojawili się na terenie działek i zatrzymali mężczyznę w jednej z altan. 55-latek tłumaczył się, że opiekuje się ogródkiem w którym go zatrzymano. Na terenie altany, gdzie przebywał funkcjonariusze ujawnili wiele przedmiotów, które mogły pochodzić z sąsiednich posesji. Wczoraj śledczy przedstawili podejrzanemu trzy zarzuty włamania do altan. Zatrzymany nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Funkcjonariusze przesłuchali świadków i pokrzywdzonych. Sprawa ma charakter rozwojowy. Dzisiaj 55-latek odpowie przed bytomskim prokuratorem. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.