Obywatele ujęli pijanego kierowcę - Nie reagujesz - akceptujesz! - Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Nie reagujesz - akceptujesz!

Obywatele ujęli pijanego kierowcę

Wczoraj wieczorem obywatele ujęli nietrzeźwego kierującego, którego przekazali bytomskiej drogówce. Zatrzymany bytomianin miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Dzisiaj śledczy przedstawili mu zarzut popełnienie przestępstwa.

Wczoraj wieczorem obywatele ujęli nietrzeźwego kierującego, którego przekazali bytomskiej drogówce. Zatrzymany bytomianin miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Dzisiaj śledczy przedstawili mu zarzut popełnienie przestępstwa. 48-latek przyznał się oraz dobrowolnie poddał karze 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata, grzywnie w kwocie 1500 złotych oraz stracił prawo jazdy na 2 lata.


Wczorajszego wieczoru przy ul. Hlonda obywatele zauważyli jak środkiem jezdni jedzie opel z przebitą oponą. Kierowca nie zważał na brak powietrze w kole, aż zaczął jechać na same feldze. Dziwne zachowanie kierującego wzbudziło podejrzeniu u obywateli, że jest pijany. Kierowca jadący za oplem w chwili jak stanęli na światłach, wraz z innym mężczyznom podeszli do tego samochodu i otworzyli drzwi. Od kierującego wyczuli mocną woń alkoholu. Zatrzymali pojazd i wezwali policję. Funkcjonariusze po zbadaniu kierowcy opla stwierdzili u niego ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 48-latek został zatrzymany. Dzisiaj śledczy z komisariatu w Stroszku przedstawili mu zarzut popełnienia przestępstwa. Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu. Dobrowolnie poddał się karze 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu jej wykonania na okres 2 lat, grzywnie w kwocie 1500 złotych oraz stracił prawo jazdy na 2 lata.