Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy - Nie reagujesz - akceptujesz! - Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Nie reagujesz - akceptujesz!

Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy

Wczoraj po południu funkcjonariusze z komisariatu przy ul. Chrzanowskiego zatrzymali kierującego na podwójnym gazie. Okazał się nim 54-latek. Kierującego pod wpływem alkoholu zauważyli inni użytkownicy drogi ponieważ poruszał się całą szerokością jezdni.

Wczoraj po południu funkcjonariusze z komisariatu przy ul. Chrzanowskiego zatrzymali kierującego na podwójnym gazie. Okazał się nim 54-letni mieszkaniec Tarnowskich Gór. Kierującego pod wpływem alkoholu zauważyli inni użytkownicy drogi ponieważ poruszał się po całej jej szerokości. Kierujący mercedesem stracił prawo jazdy oraz grozi mu do 2 lat więzienia.

 

Wczoraj po południu przy ul. Chorzowskiej użytkownicy drogi zauważyli jak kierujący osobowym mercedesem jedzie całą szerokością drogi. Styl jego jazdy wskazywał, że jedzie po pijanemu. Po dojechaniu do świateł jadący za nim kierowca z pasażerami wyszli z auta i podeszli do kierującego niemieckim autem. Wyczuli od niego woń alkoholu i postanowili wezwać stróżów prawa. Skierowani na miejsce funkcjonariusze przebadali alkomatem 54-latka. Okazało się, że ma w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Mężczyznę zatrzymano. Policjanci ustalili, że mieszkaniec Tarnowskich Gór już stracił prawo jazdy za jazdę po pijanemu i toczy się przeciwko niemu sprawa w sądzie. Teraz o losie mężczyzny zdecyduje bytomski prokurator.