Nie reagujesz - akceptujesz!

Zatrzymano pijanych kierowców - pomocny obywatel

Wczoraj funkcjonariusze bytomskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwych kierowców. Są nimi mężczyźni w wieku 28 i 48 lat. W jednym przypadku pomocny był obywatel, który powiadomił stróżów prawa. Teraz bytomianie stracą prawo jazdy oraz odpowiedzą przed sądem.

Wczoraj funkcjonariusze bytomskiej drogówki zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Są nimi mężczyźni w wieku 28 i 48 lat. W jednym przypadku pomocny był obywatel, który powiadomił stróżów prawa. Teraz bytomianie stracą prawo jazdy oraz odpowiedzą przed wymiarem sprawiedliwości.

Wczoraj bytomscy stróże prawa zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Pierwszy z nich 28-letni rowerzysta został zatrzymany do rutynowej kontroli po godzinie 23:00 przy ul. Mickiewicza. Funkcjonariusze wyczuli od niego woń alkoholu. Wynik badania około 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kolejny nietrzeźwy kierujący to 48-latek. Bytomianin kierował skodą ul. Józefczaka. W tym przypadku stróżów prawa wspomogli funkcjonariusze straży miejskiej, którzy zostali powiadomieni przez mieszkańca. Pomocny bytomianin mijał na chodniku mężczyznę od którego wyczuł alkohol i zauważył, że wsiada on do samochodu. Natychmiast powiadomił pobliski patrol strażników miejskich, którzy zatrzymali do kontroli samochód kierowany przez 48 latka. W chwili jak wyczuli od niego woń alkoholu wezwali bytomską drogówkę. Po badaniu okazało się, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Teraz bytomianie odpowiedzą za popełnienie przestępstwa. Grozi im utrata prawa jazdy, grzywna, ograniczenie lub pozbawienia wolności do 2 lat.