Nie reagujesz - akceptujesz!

Pomoc obywatela w zatrzymaniu złodzieja

Funkcjonariusze z komisariatu zatrzymali 34-latka podejrzanego o kradzież portfela w szpitalu przy ul. Batorego w Bytomiu. Do kradzieży doszło wczoraj w jednym z oddziałów szpitala na szkodę pielęgniarki. Za to przestępstwo grozi do 5 lat więzienia.

Funkcjonariusze z komisariatu przy ul. Chrzanowskiego zatrzymali 34-latka podejrzanego o kradzież portfela z zawartością gotówki oraz dokumentów w szpitalu przy ul. Batorego w Bytomiu. Do kradzieży doszło wczorajszego popołudnia w jednym z oddziałów szpitala na szkodę jednej z pielęgniarek. Policjanci odzyskali całość skradzionego łupu. Za to przestępstwo grozi do 5 lat więzienia.


Wczoraj funkcjonariusze z komisariatu przy ul. Chrzanowskiego dostali zgłoszenie o kradzieży portfela z zawartością gotówki i dokumentów na terenie szpitala przy ul. Batorego. Na miejscu stróże prawa zatrzymali 34-letniego mieszkańca Dąbrowy Górniczej. Policjanci odzyskali skradzione przedmioty. Z relacji śledczych wynika, że mężczyzna chodził po oddziałach szpitala i w jednym z pomieszczeń wyciągnął z torebki portfel z zawartością dokumentów i gotówki. Skradzione przedmioty należały do 55-letniej pielęgniarki tego szpitala. W zatrzymaniu 34-latka pomógł jeden z gości szpitala, który zauważył sprawcę wychodzącego z pomieszczenia przeznaczonego dla personelu. Mężczyznę przewieziono do komisariatu. Dąbrowianin przyznał się do kradzieży i złożył wyjaśnienia. Podejrzany dobrowolnie poddał się karze 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu jej wykonania na okres lat dwóch.